Wznowienie granic Mińsk Mazowiecki - kilka praktycznych wskazówek

Wznowienie granic Mińsk Mazowiecki – tel. 791 393 385

Przede wszystkim powinniśmy zapamiętać to, że termin wznowienie granic jest określeniem potocznym. W rzeczywistości geodeci posługują się określeniem wznowienie znaków granicznych. Przede wszystkim wznowienie znaków granicznych ma miejsce wówczas, gdy granice między sąsiadującymi nieruchomościami zostały wcześniej prawnie ustalone. W praktyce oznacza to, że położenie punktów granicznych zostało zatwierdzone decyzja administracyjną lub orzeczeniem sądu. 

Po zastanowieniu wznowienie granic polega na odszukaniu znaków granicznych. Jednocześnie sprawdza się czy ich położenie jest zgodne z dokumentacją geodezyjną gromadzoną przez Starostę. Niewątpliwie często mamy do czynienia z sytuacją, kiedy znaki graniczne zostaną zniszczone. W takim przypadku o ile istnieje dokumentacja geodezyjna, która pozwala na odtworzenie ich położenia, możemy je wznowić bez przeprowadzenia postępowania rozgraniczeniowego.

W momencie kiedy, w istniejącej dokumentacji geodezyjnej, która pozwala na odtworzenie położenia punktu granicznego nie odszukamy informacji o jego stabilizacji mówimy o wyznaczeniu punktu granicznego. Właściwie wznowienie znaku granicznego oraz wyznaczenie punktu granicznego to zbliżone czynności. Ogólnie mówiąc mają na celu odtworzenie położenia granicy działki. 

Oczywiście zawiadamiamy właścicieli działek sąsiadujących o prowadzonych czynnościach. Co więcej jeśli w trakcie czynności granicznych nie będą akceptować położenia znaków granicznych to mogą wystąpić do sądu rejonowego o rozstrzygnięcie. Na pewno wznowienie granic jest czynnością techniczną wykonywaną przez geodetę posiadającego odpowiednie uprawnienia zawodowe. Precyzując wypowiedź nie jest to postępowanie administracyjne prowadzone przez organ. 

Oznacza to, że końcowym etapem naszej pracy jest przyjęcie sporządzonej dokumentacji do Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego.

Cena wznowienia granic w Mińsku Mazowieckim

Cena wznowienia granic ustalana jest indywidualnie i waha się od 1400 zł . Z całą pewnością cena za wznowienie granic działki zależy od lokalizacji, rodzaju nieruchomości jak również stopnia skomplikowania prac geodezyjnych. Ogólnie rzecz biorąc aby otrzymać wycenę wznowienia granic jedyne co muszą Państwo zrobić to podać numer działki i miejscowość w jakiej ona się znajduje. Dodatkowo oferujemy darmową wycenę każdego zlecenia.

Zapraszamy do kontaktu w razie wątpliwości doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

W chwili obecnej oferujemy pełną dyspozycyjność na każdym etapie realizacji zlecenia.

Na zakończenie pragniemy poinformować, że realizujemy również trudne oraz skomplikowane zlecenia.

wznowienie granic Mińsk Mazowiecki

POZNAJ KLUCZOWE ATUTY NASZEJ FIRMY

DYSPOZYCYJNOŚĆ I ZAANGAŻOWANIE

WIEDZA PRAKTYCZNA

KONKURENCYJNE CENY