Mapa górnicza Mińsk Mazowiecki - kilka praktycznych wskazówek

Mapa górnicza Mińsk Mazowiecki – tel. 791 393 385

Ogólnie rzecz biorąc mapa górnicza to dokument kartograficzny, który przedstawia sytuację i rzeźbę terenu przede wszystkim wyrobisk górniczych. Ponadto powinien przedstawiać sytuację geologiczną. Najczęściej mapa górnicza sporządzana jest metodą rzutów geometrycznych, rzadziej metodą odwzorowania. 

Przede wszystkim mapa górnicza przeznaczona jest dla potrzeb działalności górniczej. Mapę górniczą sporządzamy na podstawie wyników uzyskanych z pomiarów sytuacyjnych oraz wysokościowych.
Z pewnością mapy powierzchni, mapy wyrobisk górniczych oraz mapy geologiczne dzielimy na mapy podstawowe, mapy przeglądowe oraz mapy specjalne.
W praktyce sporządzamy mapy obszaru górniczego, mapy terenu zakładu górniczego oraz mapy wyrobisk górniczych.
Zasadniczo mapa obszaru górniczego jest to mapa powierzchni zakładu górniczego. Krótko mówiąc mapa obszaru górniczego zawiera uwidocznione granice obszaru oraz terenu górniczego. Granice te wyznaczają zasięgi wpływów eksploatacji górniczej.

W rzeczywistości mapy terenu przemysłowego zakładu górniczego przedstawiają położenie obiektów i urządzeń oraz uzbrojenia terenu górniczego.

Z kolei mapa wyrobisk górniczych przedstawia usytuowanie wyrobisk w złożu, w nadkładzie lub w podkładzie a także w warstwie lub w żyle. Niewątpliwie przedstawia również ważne elementy sytuacji geologicznej powiązane z prowadzeniem robót górniczych. Co więcej może zawierać sytuację powierzchni zakładu górniczego.

Ważne by uświadomić sobie, że sporządzenie map górniczych nie ogranicza się do map wymienionych powyżej. Zasadniczo mapy górnicze sporządzamy na określone potrzeby wynikające przede wszystkim z różnej specyfikacji zakładów górniczych. Prócz tego wykonujemy je ze względów bezpieczeństwa lub zarządzeń kierownictwa i dozoru ruchu zakładu górniczego.

Koszt wykonania mapy górniczej w Mińsku Mazowieckim ustalamy indywidualnie i jest zależny od wielu czynników. Z całą pewnością cena mapy górniczej w Mińsku Mazowieckim zależy od wielkości zakładu górniczego oraz stopnia skomplikowania prac geodezyjnych.

Zapraszamy do kontaktu w razie wątpliwości doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.
W chwili obecnej oferujemy pełną dyspozycyjność na każdym etapie realizacji zlecenia. 

Co więcej wykonujemy mapy terenów górniczych na obszarze całego województwa mazowieckiego.

Mapa górnicza Kałuszyn

POZNAJ KLUCZOWE ATUTY NASZEJ FIRMY

DYSPOZYCYJNOŚĆ I ZAANGAŻOWANIE

WIEDZA PRAKTYCZNA

KONKURENCYJNE CENY