Inwentaryzacja powykonawcza budynku w Mińsku Mazowieckim - kilka praktycznych wskazówek

Inwentaryzacja powykonawcza budynku Mińsk Mazowiecki – kontakt.

Budynki przed oddaniem do użytkowania wymagają wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza budynku jest jedną z ostatnich czynności w procesie budowlanym.

Bez wykonanej geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej inwestor nie będzie mógł ani dokonać zgłoszenia o zakończeniu budowy, ani złożyć wniosku o pozwolenie na użytkowanie.

Sporządzenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej budynku należy zlecić geodecie posiadającemu uprawnienia zawodowe.

W pierwszej kolejności po otrzymaniu zlecenia zgłaszamy pracę geodezyjną w Starostwie Powiatowym. Zasadniczo w przeciągu kilku dni od otrzymania zlecenia wykonujemy geodezyjny pomiar budynku. Ważne by uświadomić sobie, że jest to dogodna okazja do przekazania nam niezbędnych dokumentów. W praktyce niezbędny jest projekt budowlany oraz decyzja o pozwoleniu na budowę.

Jak tylko zakończymy pomiary w terenie przystępujemy do ich opracowania. Wyniki pomiarów oraz dokumenty potrzebne do ujawnienia zmian w ewidencji gruntów i budynków kompletujemy w operacie technicznym. Bezzwłocznie sporządzoną dokumentację przekazujemy do Starostwa Powiatowego. Z tego powodu, że podlega ona weryfikacji. W momencie kiedy operat techniczny zostanie przyjęty do zasobu geodezyjnego, nasze mapy mogą zostać uwierzytelnione przez Starostę.

Oczywiście po odbiorze map ze Starostwa Powiatowego przekazujemy je inwestorowi lub kierownikowi budowy. Ważne by uświadomić sobie, że prawidłowo wykonana inwentaryzacja budynku jest wymagana do jego odbioru technicznego.

Podsumowując wynikiem geodezyjnych pomiarów jest mapa z inwentaryzacją powykonawczą budynku. Dodatkowo geodeta sporządza informację o zgodności usytuowania budynku z projektem zagospodarowania działki.

Cena inwentaryzacji budynku w Mińsku Mazowieckim

Ogólnie rzecz biorąc cena inwentaryzacja powykonawczej budynku w Mińsku Mazowieckim ustalana jest indywidualnie i zaczyna się od około 600zł. Z całą pewnością cena zależy od wielkości budynku , jego lokalizacji jak również stopnia skomplikowania prac geodezyjnych.

Jak zapisałem aby otrzymać wycenę inwentaryzacji budynku w Mińsku Mazowieckim jedyne co muszą Państwo zrobić to podać numer działki i obręb w jakim ona się znajduje.

Zapraszamy do kontaktu w razie wątpliwości doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania. W chwili obecnej oferujemy pełną dyspozycyjność na każdym etapie realizacji zlecenia.

Na zakończenie pragniemy poinformować, że realizujemy również trudne oraz skomplikowane zlecenia.

Inwentaryzacja budynku Mińsk Mazowiecki – kontakt.

Inwentaryzacja powykonawcza budynku Cegłów

POZNAJ KLUCZOWE ATUTY NASZEJ FIRMY

DYSPOZYCYJNOŚĆ I ZAANGAŻOWANIE

WIEDZA PRAKTYCZNA

KONKURENCYJNE CENY